Taze fasulyenin yanına ne gider ? ,Taze fasulyenin yanına ne yapılır ?

Taze fasulyenin yanına ne gider ?

Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider?

 

Taze fasulyenin yanına ne gider merak edenler buraya gelsin 🙂 Ayşe kadın fasulye ya da Taze fasulye Türk Mutfağı’nın en temel lezzetlerinden biridir. Zeytin yağlı ya da etli olarak yapılan sebze için birçok farklı tarif bulunmaktadır. Bu noktada akla gelen soru ise Taze fasulyenin yanına ne gider sorusu gelmektedir. Bunun cevabı ise oldukça fazladır. Bu lezzetlerden bazıları şunlardır.

taze fasulyenin yanına ne gider
taze fasulyenin yanına ne gider
  • Pirinç Pilavı

Sulu yemeklerin ya da köfte gibi lezzetlerin yanında tereyağlı pirinç pilavı her zaman en iyi ürün olmaktadır. Ancak Taze fasulye yapıldığında da mutlaka bir tabak pirinç pilavı yanında ikram edilir. Özellikle etli yapılan yemek ile tane tane yapılmış pirinç pilavı damak patlatan ikili olacaktır.

  • Bulgur Pilavı

Taze fasulyenin yanında yağlı sade bulgur pilavı aranan lezzetlerden biridir. Etli ya da zeytinyağlı yapılan Taze fasulye için en ideal ortak bulgur pilavıdır. Buğdaydan gelen kokusu ve lezzeti ile bir tabak pilav sofranın baş tacı olmaktadır.

  • Yayla Çorbası

Yoğurdu herhangi bir ülkede yemekte kullanırsanız ilk başta yüzler biraz asılacak ve burulacaktır. Ancak yayla çorbasının kokusunu ve lezzetini alanlar bir daha bu lezzetten vazgeçemeyecektir. Ancak yayla çorbası her zaman için Taze fasulyenin tamamlayıcı olarak akla gelmektedir. Bir sofrada taze fasulye varsa yayla çorbası kokusu da beraber gelir.

  • Cacık

Cacık içine sadece salatalık konulur. Ancak biraz nane ile daha ferahlatıcı bir aroma sahibi olur. Etli yapılan Taze fasulye ile tüketilebileceği gibi zeytinyağı ile yapılanın yanında da muhteşem bir lezzet olacaktır.

  • Mevsim Salatası

Taze fasulye yaz sebzelerinden biridir. Ancak son yıllarda derin dondurucular ile kış aylarında da tüketilebilmektedir. Bu nedenle her mevsim sofralarda kendine yer bulmaktadır. Taze fasulyenin yanında tüketilecek en iyi yan ürün ise mevsimin sebzeleri ile yapılan bir salata olacaktır.

  • Kalburabastı

Şerbetli tatlılar genellikle ağır olduğu için birçok kişi bu lezzetlere pek yanaşamaz. Ancak kalburabastı bunların dışında olmaktadır. Hafif ve ağızda dağılan bir dilim kalburabastı her sofrada mutlaka kendine yer bulacaktır.

  • Fırın Sütlaç

Sütlaç, Osmanlı ve Türk Mutfağı tatlıları içinde en ilginci ve en lezzetli olanlarından biridir. Ancak bu özellikleri dışında tamamlayıcı lezzet olması ile de dikkat çekmektedir. Taze fasulyenin ardından soğuk ve fırında kızarmış bir tabak sütlaç midelere ve damaklara güzel anlar yaşatacaktır.

  • Havuç Tarator

Taze fasulyenin yanına ne yapılır sorusunun vücut bulmuş hali olarak havuç tarator gösterilmektedir. Hafif haşlanmış ve rendelenmiş havuç ile süzme sarımsaklı yoğurt bir arada taze fasulyeyi tamamlamaktadırlar. Özellikle sarımsaklı oluşu taze fasulyenin lezzetini bir üst noktaya çıkarmaktadır.

  • Fırında Tavuk

Zeytinyağlı taze fasulyenin yanında protein olarak tavuk en ideal üründür. Üstü sos ile bulanmış tavuk baget hem lezzet hem de besin olarak sofranın en güzel misafiridir. Doyurucu sofraların lezzetli ikilisi her zaman görevde ve damakları şenlendirmeye hazırdır. Taze fasulyenin yanına ne gider  , taze fasulyenin yanına ne yapılır konumuzun da sonuna geldik.Bundan sonraki konumuz kuru fasulyenin yanına ne gider ? Merak ediyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler