Sarmanın yanına ne gider ? ,Sarmanın yanına ne yapılır ?

Sarmanın yanına ne gider ?

Sarmanın yanına ne gider?

Sarmanın yanına ne gider sizce ? Ya da yapacak olsanız sarmanın yanına ne yapılır ? Biz işte burada sarmanın yanına yapabileceğiniz ve sarmanın yanına yakışan yemekleri paylaşıyoruz.İşinize eminiz ki yarayacaktır.Olsa da yesek dedirten incecik sarılmış sarmalara kim hayır diyebilir ki? Ev halkını mutlu eder, sofrayı zenginleştirir ve bereketimizi arttırır. Misafirlerimiz masamızda sarma olduğunu görünce kendilerini daha değerli hisseder hatta. İşte bu kadar önemlidir! Ancak sarmanın yapımından daha zor olan bir şeyi vardır ki o da yanına ne gider sorusunun yanıtıdır. Bu nedenle sizlere katkıda bulunmak için menüyü tamamlayacak lezzetler için önerilerde bulunabiliriz.

sarmanın yanına ne gider
sarmanın yanına ne gider

 

  • Sebze çorbası

Sarma ile çorba içeren bir menü istiyorsanız, sizlere tavsiyemiz sebze çorbasıdır. Mevsime uygun olan sebzeler bir araya gelir ve iyice piştikten sonra blender ile pürüzsüz kıvam oluştururlar. Çocuklu evler için bulunmaz bir nimettir ve sarma menüsüne de çok yakışır.

  • Çökertme kebabı

Patates kızartmasının en güzel hâlidir çökertme kebabı. Et sevmeyenlere bile kendini yedirir. Ayrıca sarmanın yanına da çok iyi gider. Bu nedenle sarmayı soframızın köşesinde ağırlarken tabağımız çökertme kebabından bir parça alabiliriz.

  • Karnıyarık

Karnıyarık ile et ürünlerinin bir diğer uyumu da karnıyarık ile yakalanır. Patlıcanlar tuzlu suya konulur ve yıkanıp kurulanır. Ardından isteyen fırında isteyende ocakta biraz pişmelerini sağlar. Fırında yapılınca da gayet güzel ve yağsız oluyor.

  • Hünkârbeğendi

Saraylarda beğenilen bu yemek çeşidi elbette gönlümüzün sultanı olan sarmanın yanına çok yakışır. Közlenmiş patlıcan ve kuşbaşı etin lezzeti damaklarımızda iz bırakırken zeytinyağlı sarma da doymamıza destek verir. Biri ağır diğeri hafif olduğu için denge sağlanır.

  • Peynirli börek

Gün tabağı dediğimiz çaya gelen misafirlere elbette çorba dışında farklı lezzetler arıyor olmalısınız. Bu nedenle sarmanın yanına pide, poğaça ve kek çeşitlerinden öneriler sunmak istedik. Bunlar haricinde börek de iyi gider ve tabağı zenginleştirir.  Peynirli börek dışında patates, kıyma ya da ıspanak da kullanabilirsiniz.

  • Kıymalı pide

Kıymalı pidenin yeri bizler için başkadır. Kır pidesi olsun Karadeniz pide olsun, bizler için fark etmez. Çünkü her biri çok lezzetlidir. Elbette dileyen daha az kalorili olan sebze çeşitleri ile de pidesini yapabilir. Pırasalı pideyi denemenizi isteriz. Pırasanın pide içerisindeki değişimine inanamayacaksınız.

  • Üzümlü kek

Gün tabağı demişken elbette kek içinde bir öneride bulunalım. Üzümlü kek bizim favorimizdir. Dileyenler kakaolu, tarçınlı, havuçlu ya da cevizli de yapabilir. Bunlar haricinde soslu olan ıslak kek ya da ağlayan pasta da bu menü içerisine dahil olabilir.

  • Mevsim salata

Hangi menü olursa olsun mevsim salata beş çayının yanına bile gider. Söz konusu salata olduğunda sınır tanımayız ve her tabağa yakıştırmasını biliriz. Sarmanın yanına da çok yakışır. Ekşili iki lezzet birbiri ile mükemmel uyum yakalayabilir.

Sarmanın yanına ne gider sorusunu sizler için yanıtladık. Dilerseniz yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimiz göz atabilirsiniz. Afiyet şeker olsun.

 

 

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler