Lahmacunun yanına ne gider ? , Lahmacunun yanına ne yapılır ?

Lahmacunun yanına ne gider ?

Lahmacunun yanına ne gider?

Lahmacun toplumumuzun popüler yemek çeşitlerinden biridir. Evde yemek yoksa lahmacun söyler ve afiyetle yeriz. Bazen de ev yapımı olarak lahmacun yemek ister ve kollarımızı sıvarız. Her iki şekilde de lahmacun tüketmek istediğimizde yanına ek lezzetler isteyebiliriz. Her yemeğin yanına salata, çorba ve tatlı gibi lezzet çeşitlerini eklemek ve menü oluşturmak adeta her gün sahip olduğumuz bir görevdir bizler için. Ancak lahmacunun yanına ne gider sorusunu yanıtlamak kolay olmayabilir. Mutfak telaşı içerisinde bunu düşünme fırsatı bulamayabiliriz. Bu nedenle sizlere destek olup öneriler sunmaya çalışacağız.

lahmacunun yanına ne gider
lahmacunun yanına ne gider

Haydari

Yoğurtlu bir meze olan haydari lahmacunun yanına ne iyi gider, değil mi? Siz de aynı fikirdeyseniz, yapım aşamasına geçebilirsiniz. Haydari dışında cacık ve ayran da menü ile uyum sağlar. Yoğurtlu olan pek çok mezeyi lahmacunun yanına yapabilirsiniz.

Acılı ezme

Lahmacun ile uyumlu olan bir diğer meze çeşitleri içerisinde acılı ezme yer almaktadır. Ayrıca havuç tarator da yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra kısır da tercih edilebilir. Lahmacundan kazanılan kaloriyi hafifletmek için meze çeşitleri oldukça idealdir.

Çiğ köfte

Olsa da yesek denilen bir diğer lezzet de çiğ köftedir. Acılı ya da acısız olarak tercih edilebilir. İsteyenler hazır olarak alabilirken ev yapımı da olabilir elbet. Tariflerin kolaylığı, mutfağımızda araç ve gereçler sayesinde en zor yemekleri bile kolayca ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz artık. Meyve, sebze ve et ürünleri açısında zenginliğimiz de mutfaktaki bereketimizi arttırmamızı destekliyor.

Domates çorbası

Domates çorbasını ağır yemekler, aperatifler, hamur işleri ve et yemekleri gibi neredeyse her menü içerisine ekleyebiliriz. Bu menüler arasında lahmacun menüsü de yer alır. Lahmacun öncesi çorba içmek isteyenler domates çorbası yapabilir. Ayrıca tarhana ya da mercimek çorbası da yanına yakışır.

Kızartma

Özellikle yaz aylarında kızartma yapmayı çok severiz. Patates, patlıcan, kabak ve biber gibi kızartabileceğimiz pek çok sebze çeşidi bulunur. Kolayca hazırlar ve afiyetle yeriz. Üzerine domates sosu ya da yoğurt dökebiliriz.

Soğan piyazı

Ciğer gibi lahmacunun yanına soğan piyazı çok yakışır. Limonlu ve sumaklı olarak tercih edilebilir. Beş dakikada hazırlanır ve afiyetle yenir.

Mevsim salata

Soğan piyazı dışında lahmacun ile eşlik edecek en güzel şey elbette salatadır. Mevsim salata ise favori tercihimizdir. Mevsime uygun salata malzemeleri yıkanır ve hazırlanır. Ardından salata kasesine koyulurlar. Servis öncesi ya da servis sırasında da sos ile buluşturulurlar. Dileyen limon ve dileyen nar ekşisi tercih eder. Zeytinyağı olmazsa olmaz elbet.

Sütlaç

Her menü içerisine bir tatlı eklemek isteriz. Peynir ekmek yesek de sonrasında tatlı yemeyi severiz. Bu nedenle lahmacunun yanına en iyi giden tatlıyı önermek istedik. Bizim favorimiz sütlaçtır. Yapımı kolaydır ve faydaları çoktur.Diğer taraftan lahmacunun yanına ne gider başka bir makale için tıklayınız.

 

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler