Karnıyarığın yanına ne gider ? Karnıyarığın yanına ne yakışır ?

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Karnıyarığın yanına ne gider?

Patlıcanın en leziz hâli olan karnıyarık yemeği her mevsim sofralarımızda yer alır. Yaz aylarında taze ve kış aylarında ise dondurucuya konulan patlıcanlar ile severek yaptığımız bir yemek çeşididir. İçeriğinde yer alan sebze ve et ürünlerinin faydaları say say bitmez. Bu nedenle leziz olmasının yanı sıra her tükettiğimizde birçok fayda kazanırız. Ne kadar sıklıkta yapıyorsak yapalım menü oluşturmakta zorluk çekeriz bazen. Yanına yakışan ve herkesin sevdiği yiyecekler ile bütünlemek isteriz. Bugün sizler için karnıyarığın yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz. Her damak zevkine uygun bir akşam yemeği için önerilerimizden destek alabilirsiniz.Peki ya karnıyarığın yanına ne gider merak ediyor musunuz ?

 

karnıyarığın yanına ne gider
karnıyarığın yanına ne gider

Pirinç pilavı

Karnıyarık denilince elbette ilk sırayı pirinç pilavı almalı, diye düşündük. Bembeyaz tane tane ve bol tereyağlı pirinç pilavı elbette karnıyarığın yanında iyi gider. Dileyenler et ya da tavuk suyu ekleyerek pilavın lezzetini ve faydalarını arttırabilir. Ayrıca şehriyeli yaparak görsel bir farklılık da yapılabilir.

Cacık

Karnıyarığın yanına pirinç pilavı ne gider ama dedik. Ancak pilav ile bütünleşen yemekler de ferahlatıcı bir lezzet de belirtmek istedik. Evet! Elbette cacıktan bahsediyoruz. Özellikle yaz aylarına kaşıklamaya doyamadığımız cacık çok lezzetli bir içecektir. Meze olarak da geçer kimileri yiyecek olarak da görür. Sonuç itibari ile herkes onu sever. Sarımsaklı ya da sadece olarak tercih edilir.

Şehriye pilavı

Pirinç pilavı dışında bir tamamlayıcı yemek arayanlar için şehriye pilavı tercih edebilirler. Tereyağlı ve et sulu olan şehriye pilavı yapılırken öncelikle tereyağ eritilir ve ardından şehriyeler kavrulur. Daha sonra et suyu ve tuz eklenerek pişmeye bırakılır. Piştikten sonra on beş dakika demlenir ve servise hazır hâle gelir.

Çoban salatası

Toplum olarak yemek bizler için çok önemlidir. Bu nedenle çeşitli yemek yapmayı severiz. Menü oluştururken de her biri içerisine, salata türü ekleriz. Elbette salata da menü ile uyumlu olmalıdır. Bu yüzden karnıyarığın yanına yakışan bir salata seçtik sizler için. Çoban salatası, pilav ve salata üçlüsü ile hem gözümüz hem de gönlümüz doyar.

Mercimek çorbası

Şifa olarak bildiğimiz mercimek çorbası birçok menü ile uyumludur. Lezzetli olmasının yanı sıra pek çok faydaya sahiptir. Besin değeri yüksek olduğu için sık sık pişiririz. Üstelik mercimek çorbası karnıyarık yemeği ile çok uyumludur ve yanına yakışır.

Kıbrıs tatlısı

Menü oluşturuyorsak tatlıyı es geçmeyiz. Leziz yemekler ardından tatlımızı yer ve çaylarımızı yudumlarız. Hem şerbetli hem de bir tatlı isteyenler Kıbrıs tatlısını deneyebilir. Yapımı biraz zorlayıcı görünebilir. Ancak birkaç kez yapıldığında zor olmadığını anlayacaksınız. Ki bu tatlıyı bir defa yaptığınızda aklınıza geleceği ya da ev halkı isteyeceği için tiryakisi olabilirsiniz.

Fırın sütlaç

Sütlü tatlı sevenler buraya! Karnıyarığın yanına oldukça iyi yakışan bir tatlı sizleri bekliyor çünkü. Herkesin bildiği sevgili sütlacı bu defa fırında yapmanızı tavsiye ederiz.

Menünüzü oluşturduğunuza göre bir sonraki gün için yanına ne gider sorusunu makalelerimize göz atarak yanıtlayabilirsiniz. Afiyet şeker olsun!

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler