Filtre kahvenin yanına ne gider ? , Filtre kahvenin yanına ne yapılır

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider?

Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına ne gider ? İşte hepsi bu makalede.Sıcak ve sert bir filtre kahve bazen sabahların, bazen sohbetlerin, bazense gecelerin en vazgeçilmez şeyidir. İşe giderken içtiğiniz bir filtre kahve sizi o güne ve işe sımsıkı bir şekilde hazırlayabilir ya da dostlarınızla en koyu sohbetlerde size eşlik eder. Bazense yoğun tempoda çalıştığınız gecelerde ve özellikle de sabahlamak zorundaysanız en iyi destekçiniz bir filtre kahvedir.

 

filtre kahvenin yanına ne gider
filtre kahvenin yanına ne gider

 

Filtre kahve soğuk günlerin bir ilacıyken aynı zamanda sıcacık günlerde içinizi soğutan bir seçenek olarak da karşı çıkabilir. Yani “ice filtre kahve” olarak. Bu yüzden bir filtre kahvenin belirli bir mevsimi yoktur. O sizin her ihtiyaç duyduğunuz an yanınızdadır!

Peki bir filtre kahvenin en iyi eşlikçileri nelerdir? Sizin için bazı seçenekler hazırladık!

 

Kruvasan

Diyelim ki sabah işe gidiyorsunuz… Filtre kahvenizi yanınıza aldınız ve onu güzel bir kahvaltıyla taçlandırmak istiyorsunuz. Ancak bu kahvaltıyı hızlıca ve tatlı bir şekilde yapma isteğiniz var. İşte o zaman sert bir kahvenin yanında tam ona zıt bir damak lezzeti olan tatlı bir kruvasanI tercih edebilirsiniz. İki zıt tat damağınızda güzel bir kıvam bırakacaktır. Ayrıca size iyi bir kahvaltı seçeneği olacaktır.

Çikolata

Çikolata kendi başına vücuda mutluluk saçan bir lezzettir. Enerjik ve sıcak bir gün başlangıcı yapmak istiyorsanız iyi bir çikolatanın yanında filtre kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Kahvenin verdiği enerji, çikolatanın verdiği mutluluk ile birleşince güne hızlı ve samimi bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Islak Kek

Filtre kahvenizi aldınız  ve yanında tatlı bir şeyler tüketmek istiyorsunuz… Islak kek sizin için iyi bir tercih olacaktır. Islak kek ve filtre kahvenin damakta bıraktığı uyum denemeye değerdir.

Cheesecake

Filtre kahvenin yanında limonlu, çilekli, böğürtlenli, ananaslı vb. çeşitli bir cheesecake size ferahlatıcı bir tat sunabilir. Özellikle misafirleriniz olduğu bir gün için cheseecake ve filtre kahve ikilisi ideal bir menü olarak karşımıza çıkar. Ayrıca tek kişiden ziyade birçok kişiye servis edilebilen cheseecake, sizin ve misafirlerinizin ihtiyacını karşılayacaktır. Limonlu, çilekli, böğürtlenli, ananaslı, bal kabaklı… meyvesini belirlemek ise size kalmış! Keyfini çıkarın.

Blondie

Blondie taze kırmızı meyveler ve beyaz çikolatanın birleşimini yansıtan çok lezzetli bir tatlıdır. Ona eşlik edebilecek en güzel içeceklerden biri ise filtre kahvedir. Filtre kahvenizi blondie ile beraber tüketecek olursanız kahvenizi sütlü de tercih edebilirsiniz. İkisi lezzet güzel bir uyum sağlayacaktır.

Muffin

Taze ve sıcak bir muffin damağınızı dolu dolu tatlandıracaktır. İşte tam bu an filtre kahvenizin zamanı! Kahvenizin sertliği bu tatlılığı yumuşatacak ve damağınızda güzel bir his bırakacaktır. Bu yüzden fırından çıkmış taze muffinlerinizin yanında sütlü veya sadece filtre kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Muffinlerinizi ise tercihinize göre orman meyveli ya da belçika çikolatalı yapabilirsiniz!

 

Sizlerde mutlaka hergün bir tane filtre kahve içiyorsunuzdur.Sizlerin resimlerini ve filtre kahve yanına neler yaptığınızı görmek isteriz.Bunlar resmedip ya da yorum olarak bizlere yollamak istemez misiniz ? Makalemizin sonuna geldiğinizde mutlaka bu mesajımızı görüp güzel bir yorum bırakırsınız elbet.Filtre kahvenin yanına ne yaptınız ? Filtre kahvenizin yanına neler içiyorsunuz ya da yiyorsunuz ?

 

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

karnıyarığın yanına ne gider

Karnıyarığın yanına ne gider ?

Karnıyarığın yanına ne gider? Patlıcanın en leziz hâli olan karnıyarık yemeği her mevsim sofralarımızda yer alır. Yaz aylarında taze ve kış aylarında ise dondurucuya konulan patlıcanlar ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler