Et sotenin yanına ne gider ?

Et sotenin yanına ne gider ?

Et sotenin yanına ne gider?

Menüde et sote varsa yanına tamamlayıcı yemek çeşitleri de seçmek isteriz. Misafir sofraları için çok fazla tercih edilen et sote yemeği yüksek kaloriye sahiptir. Vücudumuzun direnci için oldukça önemli olan et ürünlerinden biri ile yemek yaptığımız için akşam karnımızı doyururken bir yandan pek çok fayda kazanmış oluruz. Kansızlık gibi hastalıkların önlenmesini sağlarken bir diğer yandan bağışıklık sistemimizin güçlenmesine de destek oluruz. Çünkü ne kadar iyi beslenirsek o kadar sağlıklıyızdır. Ancak mükemmellik konusunda sınır tanımadığımız için yemekleri uyumlu yemekler ile tamamlamak, aile bireylerini mutlu etmek ve kısacası bir menü ile her şeyin tam olmasını isteriz. Bu nedenle et sotenin yanına ne gider sorusunun yanıtı bizler için önemlidir.

et sotenin yanına ne gider
et sotenin yanına ne gider

Garnitürlü pirinç pilavı

Pirinç pilavına renk katan garnitürler, ilk olarak hazırlanmalıdır. Bezelye, patates ve havuçlar uygun şekilde hazırlandıktan sonra haşlanırlar. Pişmesine yakın ocaktan alınırlar. İçme suyu ile pişirdiyseniz suyunu süzmeden pilavı, kullanılan su ile yaparak sebzelerin vitaminlerinden daha fazla faydalanabilirsiniz. Tereyağ kavrulur pirinç eklenir ve garnitürlerler ile buluşturulurlar.

Tarhana çorbası

Et sotenin yanına Anadolu kokulu tarhana çorbası ne iyi gider yahu. Yaz aylarında yapılan tarhanalar suda bekletilir ki iyice açılsın ve erisinler. Ardından iyice eridikten sonra çorba yapımına geçilir. İsteyenler et suyu ekleyebilir.

Mercimek çorbası

Mercimek çorbası, süzme ve sebzeli gibi çeşit olarak zengindir. Her çeşidi ile et sote yemeğine yakıştığı için dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Türk mutfağının sultanı olan bu çorba şifa niyetine içilir.

Şehriye pilavı

Pirinç pilavı bu haftaki menüde çok sık yer aldıysa, sizler şehriye pilavı ile farklılık yapabilirsiniz. Çünkü et sote tüm pilav çeşitlerinin yanına yakışan bir yemektir. Tereyağlı şehriye pilavı da bunlardan biridir.

Bamya yemeği

Ara sıcak olarak sulu yemek sevenler için tavsiyemiz bamyadır. Bol soğanlı ve domatesli bamya et sote ile uyumludur. Çorba sonrasında servis edilmeye de uygundur. Soğan kavrulur, dileyen salça ekler ve dileyen sadece domates ile yapar. Bamya pişerken yemek karıştırılmaz. Bu nedenle ilk olarak baharat ve her şey eklenmeli bir kez karıştırılmalıdır. Aksi takdirde kıvamı bozulur.

Yeşil salata

Salata bizler için bir efsanedir. Efsane lezzeti her sofrada görmek isteriz. Et sote ile en çok tercih edilen salata çeşidi ise yeşil salatadır. Mevsime uygun olan yeşillikler birbirleri ile kavuşturulur ve üzerlerine de sos dökülür.

Revani

Et sote menüsüne hafif tatlı isteyenler için revani oldukça uyumludur. Kekin şerbetli hali de diyebiliriz ona. Herkes tarafından sevildiği için misafir sofralarına da yakışır. İsteyenler tatlı üzerine krema yapabilir ya da üzerini fındık ile süsleyebilir.

Ayran

İçecek arayanları da elbette unutmadık. Et menüsünün fazlalığını üzerimizden atmaya ayran ferahlamamıza da destek olur. Ayrıca et sotenin yanına da çok iyi gider.Et sote hakkında bilgi almak ve et sotenin yanına ne gider daha fazla bilgi almak için diğer sitemize girebilirsiniz.

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler