Eriştenin yanına ne gider ? ,Eriştenin yanına ne yapılır ?

Eriştenin yanına ne gider ?

Eriştenin yanına ne gider?

Erişte yaptınız ve yanına ne gider bilmiyor musunuz ? Eriştenin yanına ne gider makalesi ile sizlerleyiz.Hamur işlerini çok severiz. Bu nedenle mutfağımızda sık sık pişiririz. Bazılarını ise önceden hazırlar ve yemek saatine az kala pişirip yiyebiliriz. Bunlardan biri de eriştedir. Yaz aylarında yapar ve kuruturuz. Dilediğimiz zaman pişirip yeriz. Üzerine soslar ekler ve her seferinde farklı bir lezzet ile sofralarımızı donatırız. Fakat bir menü oluşturmak için yanına yakışan lezzetler ararız. Bazen farklılık arar ve bazen de kolaya kaçarız. Günün yorgunluğu ya da psikolojimiz ne gerektirirse onu uygularız. Bugün sizlere destek olmak için eriştenin yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz. Önerilerimiz arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

eriştenin yanına ne gider
eriştenin yanına ne gider

 

  • Taze fasulye yemeği

Sulu yemek her menü içerisinde yer almalıdır. Bizler bu şekilde rahat ederiz. Vücudumuzun işleyiş şekline ve en etkili şekilde fayda kazanmasına destek olmak için de yemeklerimizi seçeriz. Faydalı ve oldukça lezzetli olan yemeklerden biridir taze fasulye. Ocakta ağır ağır pişerken mutfağımızı kaplayan kokusunu bile severiz. Eriştenin yanına da çok iyi gider.

  • Cacık

Ferahlatıcı bir lezzet olan cacık pek çok menü ile çıkar karşımıza. Özellikle de hamur işleri ile çok uyumludur. Taze fasulye, cacık ve erişte! İşte harika bir menü. Olsa da yesek derken çabucak yapar ve sofralarımızı donatırız.

  • Etli patates yemeği

Patates sevdiğimiz bir sebzedir. Yemeklerin içerisine eklenir, salatası yapılır ve ana menü olarak da karşımıza çıkabilir. Ki mezeleri de pek güzel olur. Erişte ile sizlere önerimiz etli patates yemeğidir. Et tercihi ise size kalmış. Tavuk da olabilir kırmızı ette. Köfteli de yapılabilir kuşbaşı doğranmış tavuk göğüs eti ile de.

  • Misket köfte çorbası

Çorbaların sultanı olan misket köfte çorbası çok faydalıdır. Ekşili bir lezzet olduğu için damağımızda harika bir lezzet bırakır. Minik minik hazırlanan köfteler çorba hâline getirilir. Üzerine eklenen terbiye ile çorba tamamlanır.

  • Tavuk çorbası

Köfte çorbası haricinde tavuk çorbası ya da tavuk suyu çorbası da eriştenin yanına iyi gider. Aslına bakarsanız erişte yanına yakışan çorba çeşidi oldukça fazladır. Bu nedenle farklı lezzetler yakalayabilirsiniz.

  • Karnıyarık yemeği

Patlıcanlar kesilir ve iç harç piştikten sonra karnıyarık fırına verilir. Güzelce piştikten sonra servis edilir. Pilav gibi doyurucu besinler ile uyumludur. Bunlar arasında erişte de yer alır.

  • Kilis tava

Daha önce kilis tava yapmamış ya da yememiş olanlar için tavsiyemizdir. Patatesler dilimlenir ve tepsi dibine yerleştirilir. Üzerine de kıymalı harç eklenir.

  • Mevsim salata

Her menüde olmazsa olmaz olan salata erişte yemeğinin yanına çok yakışır. En favori lezzet ise mevsim salatadır. Dileyenler yeşil salata ya da mor lahana salatası tercih edebilirler.

  • Şöbiyet tatlısı

Tatlı sevenleri de unutmadık. Şöbiyet tatlısı bu menü için oldukça idealdir. Menüü zenginleştirir ve sofranın adeta bereketini arttırır. Mutfak telaşı sona ererken damaklar iz bırakan bir tatlı çeşidi ile veda edebilirsiniz. Başka bir makalemiz olan eriştenin yanına ne gider adlı konumuzu ziyaret etmek için linke tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler