Ciğerin yanına ne gider ? ,Ciğerin yanına ne yapılır ?

Ciğerin yanına ne gider ?

Ciğerin yanına ne gider?

Bu yazımızda ciğerin yanına ne gider tek tek açıkladık.Diğer taraftan hiç duymadığınız güzel yemekler sıraladık.Kısaca ezberleri bozduk diyebiliriz 🙂 Sakatat ürünleri sağlığımız için çok faydalıdır. Lezzet bakımından da muhteşemdirler. Özellikle Arnavut ciğeri gibi yemek çeşitlerine kime hayır diyemez. Ancak sakatat ürünleri yanına ne yemek yapılacağına karar vermek kolay değildir. Tamamlayıcı ve lezzetli çorbalar, salatalar ve yemek çeşitleri gerekir. Bu nedenle bugün ciğerin yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz.

ciğerin yanına ne gider
ciğerin yanına ne gider
  • Pita ekmeği

Ciğer yanına ev yapımı ekmek yapıp evi mis gibi kokutmak isteyenler el kaldırsın. Hem ciğer kokusunu yok eder hem de evdekileri mutfağa davet etmekle uğraşmazsınız. Çünkü pişen ekmek kokusu tüm evi saracaktır. Komşular için bir miktar fazla pişirmenizi tavsiye ederiz. Pita ekmeği arasına ciğer ekleyerek başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız.

  • Soğan piyaz

Ciğer yanına pita ekmeği ve soğan piyaz oldukça iyi gider. Dilerseniz ekmeği döner gibi yaparak içerisine ciğer ve soğanları doldurabilirsiniz. Soğan üzerine sumak ekleyerek lezzetini arttırabilirsiniz. Zeytinyağı eklemeyi ihmal etmeyin. Zeytinyağı sağlığımız için çok faydalıdır. Her yemeğe katılması zorunlu değildir. Ancak salatalar onsuz olmaz.

  • Patates kızartması

Ciğer ile patates çok uyumludur. Çıtır çıtır patatesler ciğerin her çeşidi ile iyi gider. Üstelik yanların bir şey gerekmez. İsteyenler ciğer, patates, salata ve pilav gibi büyük bir menü ile ev halkını neşelendirebilir. Misafir sofrası olarak da harika bir menü oluşmuş olur.

  • Kaşık salatası

Ciğer yanına hangi salata yapılır, diye soranlar için tavsiyemiz kaşık salatasıdır. Ciğer yanına salata ve meze çeşitleri çok yakışır. Bu nedenle kaşık salata haricinde mevsim, yeşil ve kış salatası da tercih edilebilir.

  • Acılı ezme

Acı ve meze sevenlerin sıklıkla yaptığı meze çeşidi acılı ezmedir ve pek çok menüye yakışır. Bu menüler içerisinde ciğer de yer alır. Biber, domates ve soğan gibi birbirleri ile uyumlu sebzelerin karışımından oluşur.

  • Pilav

Başlığımızı sadece pilav olarak belirttik. Çünkü ciğerin yanına pirin, bulgur ya da şehriye pilavı çeşitlerinden herhangi biri yapılabilir. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Hafta içerisinde hangi pilav çeşidini yapmadıysanız, ciğer yanına hazırlayabilirsiniz.

  • Mercimek çorbası

Ciğer menüsü içerisine çorba eklemek isteyenler mercimek çorbası deneyebilir. Ayrıca domates ya da ezogelin de yanına yakışan çorba çeşitleri arasındadır. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Yoğurtlu çorbalar ile uyumu yakalamak ek mümkün değildir. Ancak ekşili pancar gibi farklı lezzetler de deneyebilirsiniz.

  • Çiğ köfte

Ciğer yanına yakışan bir diğer meze ise çiğ köftedir. Üstelik hazır setler sayesinde çiğ köfteyi kısa sürede hazırlayabiliyoruz. Tepsisine gerekli malzemeleri ekleyerek dilediğimiz ölçüde yapabiliyoruz. Kendimiz yaptığımız için baharat türlerini de dilediğimizce seçebiliyoruz.

Ciğerin yanına ne gider soruşumu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. Mutfak telaşı çok başkadır ve tüm aile bireylerini mutlu etmek kolay değildir. Her gün ev içerisinde kokan yemeklere sahipseniz, çok şanslı olduğunuzu bilmelisiniz.

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler