Bamyanın yanına ne gider ? ,Bamyanın yanına ne yapılır ?

Bamyanın yanına ne gider ?

Bamyanın yanına ne gider?

Bamyanın yanına ne gider ? Bamyanın yanına ne yakışır ? Her sofraya bereket katan bamya yemeği sofralarımızda sık sık yer alır. Yaz aylarında taze alır yeriz ve kış aylarında dolaplarımızda sakladıklarımızı tüketiriz. Hamaratlık böyle bir şey, değil mi? Ancak yapımı zor olan her şeyi başarsak da herke bir yerde takılır, kalır. Yanına ne gider sorusu sarar dört bir yanımızı ve bamyanın lezizliğini bile unutturur bizlere. Neyse ki teknoloji gelişti ve ne ararsak birkaç tıklama ile ulaşıyoruz birbirimize ve yanıtlarımıza. Tanımadan destek oluyoruz adeta.  Hadi, devam edelim ve mükemmel bir menü için seçeneklerimize göz atalım.

bamyanın yanına ne gider
bamyanın yanına ne gider
  • Mercimek çorbası

Mercimek, soğan, patates ve havucun birleşmesiyle ortaya çıkan şifa kaynağına mercimek çorbası der ve severek içeriz. Sıcacık olmasıyla içimizi ısıtır ve aile üyelerinin bir araya gelme sebebidir. Mercimek çorbası dışında bamyanın yanına domates, ezogelin ve düğün çorbası da iyi gider. Bu nedenle dileyen farklı bir çorbası çeşidi yapabilir.

  • Döküm tavada köfte

Köfteyi kim sevmez ki? Et ürünlerinin kralıdır, o. Herkes köfte yapar. Ancak siz her zaman en iyisini tercih ederek döküm tavada pişirmeyi deneyin. Aradaki farkı görünce bir daha kızartarak pişirmeyeceğinize eminiz. Yağsız ve kısa sürede pişen leziz köftelerin tabaktan ayrılma süresi sizi de şaşırtacaktır.

  • Fırında tavuk

Fırında tavuk bamya menüsüne çok yakışır. Dileyenler bütün tavuk tercih edebilir. Tavuğun daha lezzetli olması için baharatlı patates ile pişirebilirsiniz.

  • Pilav

Bamya yapanlar için tamamlayıcı lezzet olan pilav çeşitlerini tavsiye ederiz. Bulgur, pirinç ve şehriye pilavı arasından biri yapılabilir. Çünkü her biri bamyanın yanına yakışır ve iyi gider.

  • Mevsim salata

Kış aylarında daha çok yeşillik ile yaptığımız mevsim salata, yaz aylarında domates ve salatalık gibi leziz çeşitler ile zenginleştirilir. Her menüye uyum sağlar. Sosla birleştirildiğinde kaşıklamaya doyulmayan bir lezzettir.

  • Sigara böreği

Çorba ve bamya hazırsa, yanına bir de sigara böreği ekleyebilirsiniz. Çocukların çok sevdiği ve yapımı oldukça kolay olan sigara böreği bamya ile çok uyumludur. Patatesli ya da peynirli olarak tercih edilebilir.

  • Güllaç

Yanına ne gider sorusunu daha çok ramazan aylarında duyarız. Çünkü misafir çağırmayı en sevdiğimiz aydır. Bu nedenle tatlı çeşidi olarak güllacın en yakıştığı menüyü sizler için oluşturduk. Bamya, pirinç pilavı ve köfte bizim favorimizdir. Yanında güllaç varsa, değmeyin keyfimize!

  • Vişneli tavuk göğsü tatlısı

Tavuk göğsü tatlısını çok sık yaparız. Ancak jöle çeşitleri ile de denemenizi tavsiye ederiz. Limonlu, muzlu ve pek çok çeşit bulmak mümkün. Bizce en mükemmel olan iki vişne ile yapılandır. Bu nedenle size önerimiz bamya menünüzü vişneli tavuk göğsü tatlısı ile tamamlamanızdır.

Bamyanın yanına ne gider sorusunu sizler için yanıtladık. Yarınki menüyü şimdiden plânlamak mümkün. Makalelerimize göz atarak yarın yapacağınıza yemeklerin hazırlığına bile başlayabilirsiniz.

 

Related Posts

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Un Nedir Ne İşe Yarar?

Sarı Unun ne olduğu ve neden farklı olduğundan bahsederken asıl bilinmesi gereken başlık aslında Sarı un yapımında kullanılan Sarı buğdaylardır. Sarı buğdaylar isminden de anlaşılabileceği üzere tohumunda…

bakla yemeğinin yanına ne gider

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider?

Bakla Yemeğinin Yanına Ne Gider? Hafif ve sebze ağırlıklı beslenmek istiyorsanız bakla yemeği gerçekten de vazgeçilmez bir lezzet. Ayrıca bakla yemeğinin her çeşidini yapmak da mümkün; salçalı,…

filtre kahvenin yanına ne gider

Filtre kahvenin yanına ne gider ?

Filtre Kahvenin Yanına Ne Gider? Filtre kahve yaptınız ve arada kaldınız yanına ne gider diye kara kara düşündüğünüz anda yanininagider.net sitemiz aklınıza gelsin. Peki filtre kahvenin yanına…

hamburgerin yanına ne gider

Hamburgerin yanına ne gider ?

Hamburgerin Yanına Ne Gider?   Hamburgerin yanına ne gider diye hiç düşündünüz mü ? Gerçi şimdi diyorsunuz düşünmesek burada olmazdık diye 🙂 Hamburger demek sanat demektir! Her…

şehriye çorbasının yanına ne gider

Şehriye çorbasının yanına ne gider ?

Şehriye çorbasının yanına ne gider? Şehriye çorbasının yanına ne gider biliyor musunuz ? Et sulu, kıymalı ya da sade salçalı olarak çeşit çeşit yapıp tükettiğimiz leziz şehriye…

menemenin yanına ne gider

Menemenin yanına ne gider ?

Menemenin yanına ne gider? Biber, domates ve isteğe göre soğan üçlüsünün bir araya geldiği mükemmel lezzet olan menemen yemeğini kahvaltılık olarak daha sık tercih ederiz. Ancak öğle…

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güzel bilgiler